La Soroca s-a desfășurat Campionatul municipal la baschet pentru juniori...
În perioada 8-12 noiembrie, la Soroca s-a desfășurat Campionatul municipal la baschet pentru juniori între licee și colegii. La competiții au participat echipe de la Liceul Teoretic „C. Stere”, Liceul „I. Creangă”, Liceul „A. Pușkin ”și de la cele trei colegii. Jocul s-a desfășurat pe sistemul de ce...